جدید ترین اخبار هوایی

عربستان قرارداد خريد 72 جنگنده از انگليس را امضا كرد

خبرگزاري فارس: عربستان‌سعودي امروز (دوشنبه) اعلام كرد قرارداد خريد 72 هواپيماي جنگنده بمب‌افكن "تايفون" از انگليس را به مبلغ 443 ميليارد ليره استرلينگ امضا كرده است.

 

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رسمي عربستان سعودي (سپا)، وزارت دفاع عربستان سعودي با انتشار اطلاعيه‌اي اعلام كرد: اين قراداد، سه‌شنبه گذشته يازدهم سپتامبر (20 شهريور ماه جاري) بين رياض و لندن به امضا رسيده است.
يك مقام مسئول در وزارت دفاع عربستان سعودي نيز با اشاره به روابط مستحكم نظامي دو كشور، گفت: اين قرارداد علاوه بر اين شامل انتقال و بومي‌سازي فناوري و بهره‌برداري در زمينه صنايع دفاعي در داخل عربستان و نيز آموزش و آماده‌سازي شهروندان سعودي در زمينه پروازي است.
وي افزود: قيمت تمام‌شده هر يك از اين جنگنده‌ها براي عربستان، معادل همان قيمتي است كه در اختيار نيروي هوايي انگليس گذاشته مي‌شود.
اين اقدام عربستان‌سعودي، ابراز نگراني كشورهاي منطقه از دامن‌زدن به مسابقه تسليحاتي و گسترش ناامني، بي‌ثباتي و عدم توازن قوا در خاورميانه را در پي داشته است.
عربستان سعودي در كنار رژيم صهيونيستي، مهم‌ترين شريك تجاري انگليس در خارج از اتحاديه اروپا و بزرگترين خريدار تسليحات از آمريكا به شمار مي‌رود.

چو ایران مباشد، تن من مباد

مدیریت وبلاگ هوانوردی

امانت داری؛ با استفاده از مطالب و تصاویر این وبلاگ با ذکر منبع و دادن لینک

نظرات خود را در صفحه ی اصلی سایت مطرح کنید با سپاس
نوشته شده توسط امیر عالی پور تابستان 86
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM