جدید ترین اخبار هوایی

 

تركيه ارائه تسهيلات به جنگنده‌هاي اسرائيلي براي حمله به سوريه را تكذيب كرد

خبرگزاري فارس: سفارت تركيه در كويت ضمن رد ارائه هر گونه تسهيلات به جنگنده‌هاي اسرائيلي براي حمله به سوريه، اعلام كرد، جنگنده‌هاي اسرائيلي بدون هماهنگي با آنكارا به حريم هوايي سوريه تجاوز كرده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از نشريه كويتي "الجريده"، سفارت تركيه در كويت در پاسخ به انتشار خبر همكاري آنكارا در حمله پنج‌شنبه گذشته جنگنده‌هاي اسرائيلي به سوريه اعلام كرد: تجاوز جنگنده‌هاي اسرائيلي به حريم هوايي سوريه بدون هماهنگي با دولت آنكارا بوده است و پس از اين تجاوز نخست وزير و وزير خارجه تركيه با همتايان اسرائيلي خود تماس گرفتند و اعلام كردند، چنين اقداماتي قابل پذيرش نيست.
در اين بيانيه آمده است: وزير امور خارجه تركيه علنا گفته است آنكارا به هيچ كشوري اجازه نمي‌دهد از خاك تركيه براي حمله به كشورهاي همسايه بويژه سوريه استفاده شود و وليد‌‌ معلم وزير امور خارجه سوريه در نشست مطبوعاتي مشترك با همتاي ترك خود تاكيد كرده است دمشق در اين موضوع به طور كامل به آنكارا اعتماد دارد.
نشريه "الجريده"به نقل از منابع نظامي در آنكارا نوشت: سازمان اطلاعات ارتش تركيه در بمباران سوريه با رژيم صهيونيستي همكاري كرده است.
رژيم صهيونيستي در ششم سپتامبر به حريم هوايي سوريه تجاوز كرد اما مقامات اين رژيم از اظهار نظر در اين باره خودداري كردند.
 

چو ایران مباشد، تن من مباد

مدیریت وبلاگ هوانوردی

امانت داری؛ با استفاده از مطالب و تصاویر این وبلاگ با ذکر منبع و دادن لینک

نظرات خود را در صفحه ی اصلی سایت مطرح کنید با سپاس
نوشته شده توسط امیر عالی پور تابستان 86
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM